LAG

LAG Leader Mälardalen – styrelseledamöter

Ordförande är Eva Wrede, privat sektor, Enköping och vice ordförande är Marcus Nybom, offentlig sektor, Upplands-Bro.

Lindesberg, Södra Fellingsbro
Daniel Fagerlund 079-060 45 06 daniel.fagerlund@lindesberg.se
Maud Segerstedt 070-433 17 48 maud.segerstedt@engelska.se
Johan Andersson 070-685 13 67 johaninorrby@telia.com
Arboga
Annica Gustafsson 073-765 70 36 annica.gustafsson@arboga.se
Jan Larsson 072-391 61 51 janingvar.larsson@tele2.se
Mia Hultgren 070-535 82 66 mia@tbo.se
Köping
Annelie Hedvall 070-316 78 64 annelie.hedvall@koping.se
Mårten Gustavsson 070-340 18 92 marten.gustavsson@mellanskog.se
Lena Ryberg-Ericsson 073-982 88 37 lena@kopingsmusteri.se
Hallstahammar
Anna Gunstad Bäckman 070-739 92 96 anna.gunstad@centerpartiet.se
Sig-Britt Bodén 072-742 10 33 sigbritt.boden@telia.com
Helena Holmgren 070-521 60 83 nena70@live.se
Västerås
Ylva Wretås 076-569 43 48 ylva.wretas@vasteras.se
Anders Flodström 070-896 66 66 anders.flodstrom@tillbergags.nu
Mats Eriksson 070-533 61 59 gangholmensgardmats@gmail.com
Enköping
Jan Fredriksson 076-801 14 90 jan.fredriksson@politiker.enkoping.se
Sofia Ohlsson 073-727 54 84 sofia@resilienta.se
Eva Wrede 073-083 57 92 ewrede@telia.com
Håbo
Fredrik Anderstedt 073-815 93 14 fredrik.anderstedt@habo.se
Shiva Samadi 070-217 18 63 shiva-samadi@hotmail.com
Louise Bonde lollo.bonde@telia.com
Upplands-Bro
Marcus Nybom 08-518 321 59 marcus.nybom@upplands-bro.se
Lars Tillhammar 070-850 5 2 65 lars.tillhammar@cantrot.se
Birgitta Dickson  073-666 29 00  birgitta.dickson@kintore.se